Xbox Game Pass'e Katılan İlk Activision Blizzard Oyunu Diablo IV

Activision Blizzard İlk Oyunu Diablo IV Xbox Game Pass'de
X box Game Pass'e Katılan İlk Activision Blizzard Oyunu Diablo IV

Xbox Game Pass'e katılacak olan ilk Activision Blizzard oyunu Diablo IV olacak ve 28 Mart'ta yayımlanması bekleniyor. Bu hamle, Diablo IV'ün Game Pass üyeleri için ek bir ücret olmaksızın Xbox ve PC'de oynanabilir hale gelmesi demek ki Microsoft, bugün itibarıyla 34 milyon üyesi bulunuyor.

Bu adım, Microsoft'un stüdyoyu tamamıyla satın aldıktan sonra Activision Blizzard oyunlarını aylık abonelik servisinde sunma geniş planının sadece ilk adımı. Xbox Wire'ın açıklamasına göre, "Yeni çıkış yapacak olanlarla birlikte efsanevi katalogundan klasik oyunları da içeren Activision ve Blizzard oyunlarını Game Pass'ta sunma taahhüdümüzü yerine getirmeye başladık". Xbox, Game Pass'e gelecek ek Activision Blizzard oyunları hakkında "yakında" daha fazla bilgi paylaşmayı planlıyor.

Diablo IV, Game Pass için büyük bir kazançken, Activision Blizzard'ın portföyünde Call of Duty, Overwatch, Crash Bandicoot, Spyro, Tony Hawk, World of Warcraft ve Starcraft gibi birçok popüler franchise bulunuyor.

Microsoft, yaklaşık 69 milyar dolarlık değeriyle tarihindeki en büyük anlaşma olan Activision Blizzard'ı Ekim 2023'te satın aldı. Pazar düzenleyicileri tarafından ABD ve yurtdışındaki neredeyse iki yıl süren rekabeti engelleme soruşturmasının ardından bu anlaşmanın bir parçası olarak Microsoft, Activision Blizzard oyunlarının yayın haklarını Ubisoft'a devretmeyi kabul etti. Bu, oyunların Game Pass, Ubisoft+ ve diğer bulut servislerinde yer almasının önünü açtı. Anlaşma 15 yıl boyunca geçerli olacak ve Microsoft, Nintendo ve birkaç diğer akış merkeziyle benzeri 10 yıllık anlaşmalar imzaladı.

ABD'de, Federal Ticaret Komisyonu (FTC) hala bu satın almayı araştırmaya devam ediyor ve Microsoft'u, Ocak ayında şirketin oyun segmentlerinde etkileyen 1,900 kişiyi etkileyen işten çıkarmaların ardından Activision Blizzard için planlarını yanlış beyan etmekle suçladı. Bu süreçte en az bir Blizzard oyunu iptal edildi ve Skylanders stüdyosu Toys for Bob darmadağın edildi.


Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ