Swift 14 AI Acer'ın Copilot Yapay Zeka Teknolojili Bilgisayarı

Acer Swift 14 AI Yapay Zeka Destekli Dizüstü Bilgisayar
A cer, Microsoft'un Copilot yapay zeka teknolojisinden tam anlamıyla faydalanan yeni bir dizüstü bilgisayar olan Swift 14 AI'ı duyurdu. Bu, sisteme doğrudan entegre edilmiş Copilot'a sahip ilk bilgisayarlardan biri, bu yüzden ciddi bir yapay zeka yeniliği bekleyebilirsiniz. Bu yönde, kişisel bilgisayarlarla etkileşimimizi kökten değiştirebilecek birçok yeni sistem genelinde araç bulunmaktadır. Recall aracı, kullanıcıların doğal bir konuşma yoluyla kayıp dosyaları bulmalarını sağlayan genişletilmiş bir arama işlevi. Bu, eksik Word belgeleri ve benzeri dosyalar için bir tür yapay zeka Sherlock Holmes'u gibidir. Dosya hakkında hatırladığınız herhangi ipucunu tanımlarsınız ve Recall araştırma yapmaya başlar. İlk harfi yazıp otomatik düzeltmenin gerisini yapmasını ummak yerine bu kesinlikle daha iyi.


Acer Swift 14 AI Yapay Zeka Destekli Dizüstü Bilgisayar - 2

Bu dosyaları bulmanın tek yeni yolu bu değil. Swift 14 AI, kullanıcıların önceki kullandıkları uygulamalara, belgelere ve mesajlara geri dönmek için zamana yayılan bir zaman çizgisi sunar. Bilgisayarın yerleşik yapay zekası ayrıca, herhangi bir canlı veya önceden kaydedilmiş videoyu gerçek zamanlı çeviriler ve konuşma altyazıları için kullanır. Çeviriler konusunda, 44 dile İngilizce'ye çevirebilir. Acer Swift 14 AI, entegre resim ve metin oluşturmak için yazılı bir sorgu kullanma özelliğine sahiptir. Bu Cocreator hizmeti, bulut ve geri dönmeyle karşılaştırıldığında çok daha hızlı olmalıdır.

Bu tür şeylerin hepsi iyi güzel, ancak yerleşik yapay zeka gerçekten optimizasyon konusunda parlıyor. Bu bilgisayarın otomatik olarak oyun grafik çözünürlüğünü ve kare yenileme hızlarını artıran Auto Super Resolution adlı bir özelliği bulunuyor ve buna performansta bir darbe almadan gerçekleştiriyor. Windows Studio Effects araç seti, video görüşmeleri sırasında aydınlatma koşullarını iyileştirmek ve istenmeyen gürültüyü iptal etmek için yapay zeka kullanır. Son olarak, çeşitli diğer yapay zeka ile ilgili özelliklere erişim için ayrılmış bir Copilot tuşu bulunmaktadır.Tabii ki, bu sadece Humane'ın zor durumda kalan yapay zekasının daha büyük bir versiyonu değil. Bu gerçekten de özellikleri kanıtlayan bir dizüstü bilgisayar. Acer Swift 14 AI, hafif bir metal şaseye sahip ve Qualcomm Snapdragon X işlemci, saniyede 45 trilyon işleme vaat eden entegre NPU ve 14.5 inç WQXGA dokunmatik ekranla geliyor. Acer ayrıca ek güç eklenmesine rağmen tüm gün pil ömrü vadeder.

Dizüstü bilgisayar Temmuz ayında satışa sunulacak ve başlangıç fiyatı 1.100 dolar olacak. 32GB'a kadar RAM ve 1TB'a kadar katı hal depolama ile donatabilirsiniz. Bu yıl duyurulan veya piyasaya sürülen diğer birçok Acer dizüstü bilgisayar modeline katılıyor.