Acer Predator Helios 18'de Yenilikler Infinity Mirror ve MagKey 3.0!

Acer Predator Helios 18 İncelemesi | Teknoloji Haberleri
C ES 2024'te Acer'ın tanıttığı Predator Helios 18'le ilgili heyecan verici gelişmeleri ele alan bu haberimizde, Dünya Tüketici Elektroniği Fuarı'nda tanıtılan yeni nesil taşınabilir bilgisayarlar hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Bu yıl, NVIDIA'nın yeni GPU'larını kullanamayan dizüstü bilgisayar üreticileri dikkat çekmek için farklı yollara başvurmak zorunda kaldı. Bazı üreticiler tasarımlarını tamamen yenilerken, diğerleri mevcut modellerin daha hafif ve küçük versiyonlarını tanıttı. Ancak Acer, 2024 Predator Helios 18'de en çarpıcı yöntemi tercih etti. En dikkat çekici özelliğinden biri olan yenilikçi menteşesi ve güncellenmiş özellikleriyle dikkat çekiyor.

Geçen yılın modeliyle karşılaştırıldığında, Helios 18 dışarıdan çok farklı görünmüyor. Mat siyah şasiye sahip ve 7.17 pound ağırlığında ve 1.14 inç kalınlığında, yaklaşık aynı boyutta ve ağırlıkta. Ancak yeni menteşesi, sizi oyalamak için sonsuz bir dizi RGB ışıkla büyülemek için sizi bekliyor. Acer'ın "Infinity Mirror" aydınlatma çubuğu olarak adlandırdığı bu etkileyici bir özellik.

Hem dış hem de iç tasarımda yenilikler bulunuyor. Acer'ın MagKey 3.0'ını Helios 18'in WASD tuşlarında sunması, tuş kapaklarını ve mekanik anahtarları özelleştirmenize olanak tanırken, laptopla birlikte iki ek set tuş kapakları ve anahtarlarının da kutuda sunulması dikkat çekiyor.

Helios 18, Intel Core i9 14900X işlemci ve 32GB'a kadar RAM desteği ile güncellendi. Ayrıca NVIDIA RTX 4090 grafiklerini destekliyor. Sistemdeki ısıl sıcaklıkları kontrol altında tutmak için Acer, 5. nesil Aeroblade 3D fanlara geçiş yaptı ve ısı iletkenliğini artırmak için sıvı metal termal yağ kullanıyor.

CES 2024'te Acer, dikkat çekici Neo versiyonlarını da tanıtıyor. Bunlar, 16 ve 18 inçlik ekranlarla Predator Helios Neo 18 ve Predator Helios Neo 16 olarak sunuluyor. Bu cihazlar, i9 14900X işlemciye sahip olacak ve RTX 4070 grafiklerle satışa sunulacak.

Predator Helios 16'nın fiyatı 1900 dolar olacak ve Ocak ayında satışa çıkacak. Öte yandan Predator Helios 18, Mart ayında 2000 dolarlık fiyatla satışa sunulacak. Ayrıca, Predator Helios Neo 18 ve Neo 16, sırasıyla 1550 ve 1500 dolardan başlayan fiyatlarla Mart ayında piyasaya sürülecek.
Ülkemiz de ne kadar olacak fiyatları merakla bekliyoruz.


Fortnite ve Fallout Buluşmasının Heyecan Verici Detayları | Oyun

Melih ÖZKAŞ

Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ