TikTok Yasası Temsilciler Meclisi'ne Geliyor | Büyük Tartışma

ABD Senatosu TikTok Yasa Tasarısını Onayladı! | Teknoloji
T ikTok'un ABD'de Yasaklanmasına Dair Yasa Tasarısı, Senato'da Oy Çoğunluğuna Ulaşıyor!

ABD'de TikTok'un yasaklanmasına dair yasa tasarısı, Senato'da onaylanmaya çok yakın gibi görünüyor. "Amerikalıları Yabancı Düşman Kontrolü Altındaki Uygulamalardan Koruma Kanunu" adlı yasa tasarısının revize edilmiş bir versiyonu, bu hafta sonu Temsilciler Meclisi'nde oylanacak. Mevcut versiyonda, ByteDance'a TikTok'u devretmesi için verilen süre altı aydan oniki aya çıkarılmış durumda. Bu değişiklik, Senato'da bazı çekimser üyelerin desteklerini kazanmada belirleyici olmuş gibi görünüyor.

NBC News'un belirttiği üzere, bu revize tasarının Temsilciler Meclisi'nde kabul edilmesi beklenirken, Senato'da da gelecek hafta başında oylanabileceği ifade ediliyor. Başkan Joe Biden, yasanın Kongre'den geçmesi halinde imzalamak istediğini ifade etmiş durumda.


Yasalaşması halinde, TikTok (ve muhtemelen "bir yabancı düşman tarafından kontrol edildiği belirlenen diğer uygulamalar" da) ABD uygulama mağazalarında yasaklanacak, yeni bir sahibe satılmamaları durumunda. TikTok CEO'su Shou Chew ise şirketin muhtemelen yasayı hukuki olarak sorgulayacağını belirtti.

"Temsilciler Meclisi'nin, 170 milyon Amerikalının ifade özgürlüğünü, 7 milyon işletmeyi ve ABD ekonomisine yıllık 24 milyar dolar katkı sağlayan bir platformu ortadan kaldıracak yasa tasarısını, önemli dış yardım ve insani yardım kisvesi altında yeniden geçirmeye çalışması ne yazık ki üzücüdür," TikTok'un açıklaması ise bu gelişmeye tepkisini dile getirdi.

Bu gelişme teknoloji dünyasında büyük yankı uyandırdı ve yasa tasarısının yürürlüğe girmesi durumunda sosyal medya ve teknoloji alanında ciddi değişimlere neden olabilir.

Yasaya ilişkin gelişmeleri yakından takip edeceğiz. Takipte kalın!Zihinsel Becerilerinizi Geliştiren Puzzle Oyunları

Fatma ÖZTÜRK

iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT