A Quiet Place The Road Ahead Korku Oyunlarının Yeni Gözdesi

A Quiet Place The Road Ahead Korku ve Macera Bir Arada
A Quiet Place filmiyle tanıdığımız korku dolu dünyada artık bir video oyunuyla yeniden karşılaşacağız. "A Quiet Place The Road Ahead", bu yıl içerisinde PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S platformları için piyasaya sürülecek.

Geliştirici ekip Stormind Games (Remothered, Batora Lost Haven), film serisine dayalı olarak kurguladığı birinci şahıs korku macerasıyla bizleri heyecanlandırmayı hedefliyor. Oyunun ana kahramanı genç bir kadın olacak ve korkutucu yaratıklardan kaçınırken içsel korkuları ve aile içi çatışmalarla mücadele edecek. Hayatta kalmak için elinde sadece bir el feneri veya ev yapımı gürültü dedektörü gibi araçlar olacak. Ancak filmler ve oyun fragmanları, hemen herhangi bir gürültünün ölüm demek olduğunu açıkça gösteriyor.
Yayıncı Saber Interactive, "A Quiet Place" video oyununun duyurusunu ilk kez 2021 yılında yapmış ve başlangıçta 2022 yılında piyasaya sürmeyi planlamıştı. Projenin birkaç yıl daha almasına ve muhtemelen stüdyo değişikliğine gitmesine rağmen, The Road Ahead şimdi sadece birkaç ay uzağımızda gibi görünüyor.

Bu arada, serinin bir de prequel filmi bu ayın ilerleyen günlerinde vizyona girecek. "A Quiet Place Day One" filminde, Lupita Nyong'o ve Stranger Things'ten tanıdığımız Joseph Quinn gibi ünlü isimler yer alıyor.

"A Quiet Place The Road Ahead", sinemaseverlerin heyecanla beklediği bir korku oyunu olmaya aday. Işığa ve seslere karşı geliştirilen bu oyun, oyuncuları filmin gerilim dolu atmosferine taşıyacak gibi görünüyor. Türünün sevenleri için heyecan verici bir proje olacağa benziyor.