Acer'ın Yeni Kompakt 3D Kamera SpatialLabs Eyes Stereo Camera

3D Dünyasına Yolculuk SpatialLabs Eyes Stereo Camera
T eknoloji devi Acer, 3D fotoğraf ve videolar çekmek isteyenler için özel olarak tasarlanmış yeni SpatialLabs Eyes Stereo Camera'yı tanıttı. Kullanıcılar, bu kamera aracılığıyla sadece 3D içerik yakalayabilecekleri gibi aynı zamanda YouTube ve diğer platformlarda 3D canlı yayın yapabilecek, Teams, Zoom ve Google Meet gibi platformlarda 3D video görüşmeleri gerçekleştirebilecekler. Şirket, kamerayı "kompakt" ve "cepli boyutta" olarak tanımlıyor ve boyutlarının 4 x 2.6 x 0.9 inç olduğunu belirtiyor.


3D Dünyasına Yolculuk SpatialLabs Eyes Stereo Camera - 2

Her bir göz için 8 megapiksel çözünürlüğe sahip olan kamerada, suya dayanıklı bir kabuk içinde yer alan entegre bir selfie aynası bulunuyor. Daha sporadik kullanıcılar Elektronik Görüntü Sabitleme (EIS) özelliğinden ve otomatik ve dokunmatik odaklama yeteneklerinden faydalanabilirken, deneyimli fotoğrafçılar manuel modda kameranın ISO, beyaz denge ve deklanşör hızı ayarlarını istedikleri gibi özelleştirebilecekler.Kameranın 3D canlı yayın özelliği, Acer'ın SpatialLabs Player'ın 3.0 sürümüyle etkinleştirilecek, yüksek çözünürlüklü 3D video konferansları ise şirketin SpatialLabs video görüşme bileşeni aracılığıyla gerçekleştirilebilecek. Tabii ki bu kamera, gözlük gerektirmeyen 3D ekranlara sahip Acer'ın dizüstü bilgisayarları gibi SpatialLabs cihazları ile de uyumlu olacak. Ancak cihazın yakaladığı 3D içerik, diğer şirketlerin artırılmış gerçeklik veya sanal gerçeklik gözlükleri ile ve 3D projektörleri aracılığıyla da görüntülenebilecek.

Acer SpatialLabs Eyes Stereo Camera, üçüncü çeyrekte satışa sunulacak ve ABD'de 549 dolar, Avrupa'da ise 549 euro ( 19.200 TL + KDV )  başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.