Zelda ve Link ile Alternatif Boyutlarda Macera Echoes of Wisdom

26 Eylül'de Geliyor Yepyeni Zelda Oyunuyla Heyecan Dorukta!
N intendo Direct etkinliği sırasında beklenmedik bir sürprizle karşılaştık. Yıllardır hayallerimizi süsleyen bir oyunun gerçeğe dönüşmesiyle fanlar adeta çılgına döndü. Evet, yanlış duymadınız Nintendo, efsanevi bir Legend of Zelda oyunuyla karşımıza çıktı ve bu kez başrolde Zelda var!

"The Legend of Zelda Echoes of Wisdom", genellikle Zelda oyunlarının sonunda Link'in Ganon'u yenmesiyle başlayan bir konu işliyor. Ancak bu sefer, beklenmedik bir rift olayıyla Link, alternatif bir boyuta çekiliyor ve artık Hyrule'ı (ve elbette ki tunic giyen ortağını) kurtarmak Zelda'ya düşüyor.
Bu oyun klasik Zelda tarzında üstten bir bakış açısıyla oynanacak ve Link's Awakening'in sanat tarzını benimseyecek. Seri yapımcısı Eiji Aonuma, ekibinin bu oyun için yeni bir oynanış tarzı yaratmayı hedeflediğini belirtti.

Zelda artık kılıç kullanmak yerine "trirod" adında bir ana araca sahip olacak. Bu araçla çeşitli eşyaları kopyalayabilecek ve bu "yankıları" dünyada gezinmek için kullanabilecek. Bu özellik, Tears of the Kingdom'un kum havuzu bulmaca çözme unsurlarını Echoes of Wisdom'a taşıyacak. Savaşta, düşmanlara yansıtılmış eşyalar atabilecek ve hatta Zelda için dövüşen yankılar yaratabilecek.Heyecanla beklenen oyun, 26 Eylül tarihinde Nintendo Switch'e gelecek. Aynı gün, Hyrule temalı bir Nintendo Switch Lite da piyasaya sürülecek.

Bu heyecan verici gelişmelerle birlikte, Nintendo hayranları için oldukça heyecan verici bir sonbahar dönemi olacak gibi görünüyor. Zelda'nın başrolde olduğu bir oyun deneyimini yaşamak için artık çok fazla beklememize gerek kalmayacak. Siz de 26 Eylül'de oyunu denemek için heyecanlı mısınız? Biz kesinlikle şimdiden heyecanla beklemeye başladık!