Yeni E Serisi Mükemmel Yol Tutuşu ve Geniş İç Mekân | Mercedes E 350

2024 Mercedes Benz E 350 4Matic Lüks ve Teknolojide Bir Dev
M ercedes Benz'in E Serisi arması, kendine özgü bir tarihe sahip. 90'lı yıllardan beri Mercedes'in büyük boy sedan araçlarını düşündüğünüzde, zengin banliyö bölgelerinde dolaşan W124 ve sonraki nesillerin zihninizde belirdiğini söylemek zor. Muhtemelen birçoğu, Alman tren istasyonlarının dışında sıralanan taksileri düşünür. Benim de aynı şekilde düşündüğümü söylemeliyim. Ancak burada asık suratlı Münih taksicilerini değil, onların keyifle gezdirdiği dört kapılı araçlarını kastediyorum. Çoğu E Serisi'dir ve bu da gösteriyor ki bu araçlar her zaman Mercedes'in lüks iş atları olmuştur.

Yeni nesil 2024 E 350 4Matic, tutumlu turbo dört benzinli motoruyla ABD pazarında bu krem rengi tırtıllı dizellere en yakın araç olabilir. Boyutlarına göre yakıt tüketimi oldukça düşük ve yoğun trafikli şehirlerden yüksek hızlı otoyollara kadar her türlü yol koşuluna uygun. Ayrıca geniş teknoloji donanımı ve hafif hibrit motoruyla, bu araç markanın efsanevi geçmişine güzel bir devam niteliği taşıyor.


2024 Mercedes Benz E 350'yi evime bırakıldığında fark ettiğim ilk şey, boyutuydu. 4,950 mm uzunluğunda ve 1,880 mm genişliğinde olan bu araç, orijinal W124 neslinden sadece 203 mm daha uzun olsa da 140 mm daha geniş. Ancak benzer rakamları BMW 5 Serisi'nde de bulmak mümkün. E 350'nin dış tasarımındaki yıldız şeklindeki detaylar, önden grile ve arka farlarıyla entegre edilmiş kendinden emin bir sedan figürüne Mercedes'in son tasarım dokunuşlarından hoşlanıyorum.

Arka stop lambalarında üçgen yıldızlar görülebiliyor.
MBUX ana ekranı için çeşitli temalar bulunuyor.
Mercedes'in iç mekanında kullandığı malzeme karışımını beğendik.
Araç elektrikli olmasa da, Mercedes gereksiz sürtünmeyi minimize etmiş durumda&mdashörneğin, kapı kolları gövdeyle aynı seviyede gizlenmiş durumda.
Dışarıda büyük olması, içeride de geniş olmasına sebep olmuş. SUV olmayan birçok büyük boy aracın arka koltukta yetersiz bacak ve baş mesafesi sunmasına rağmen, bu araçta durum farklı. 1.9 m boyumla arka koltukta oldukça fazla yerim vardı. Ön kısımda da aynı durum geçerli. Konforlu ön koltuklar standart olarak ısıtma ve havalandırma özelliğine sahip ve genel görünüm oldukça iyiydi. İç mekan kalitesi konusunda, bu lüks araç yumuşak deri ve sağlam plastik malzeme karışımına sahip, ayrıca ağaç merkez konsolu benim gibi minimalist lüks havasını desteklemek için bardak tutucularını ve telefon pedini gizliyor. Kapağın oldukça hoş bir açılış ve kapanışı var, hızlıca açıp kapamaktan kendimi alamadım.

Son olarak, E 350'nin iç mekanı lüks olduğu kadar sessiz ve rahatlatıcı da. Rüzgar ve lastik gürültüsü neredeyse hiç duyulmuyordu, hatta iddiaya göre otoyolda çok yüksek hızlarda bile.

Teknoloji

Mercedes'in MBUX eğlence ve bilgi sistemi, karmaşık yapısı nedeniyle geçmişte eleştirilere maruz kaldı. Ancak E Serisi'nin son iterasyonu genel olarak çok daha basit bir kullanıma sahip. Herhangi bir ayarlarda kaybolursam, ana ekrana geri dönme ve kurtarmak oldukça kolaydı. Mercedes'in MBUX'u daha basit yapılandırmasının bir yolu, ikonları büyüterek dokunması daha kolay hale getirmek oldu&mdashherkes için mi tasarlandı yoksa hedef kitlesi genellikle E Serisi sahipleri olan yaşlı kesim için mi? Siz karar verin. Son olarak, bir yere gitmek için yol tarifi verirken veya SiriusXM istasyonunu değiştirirken, aracın sesli komutları şimdiye kadar karşılaştığım en doğal sesli komutlardan biriydi.

MBUX, sıfır katmanlı bir kullanıcı arayüzüne ve mükemmel sesli kontrol özelliklerine sahip.
Superscreen Paketi adı verilen 1.500 dolarlık bir opsiyonu barındıran deneme aracım, isminin hakkını veriyor 14.4 inçlik bir merkez eğlence ekranı ve ön yolcu için 12.3 inçlik bir ekran sunuyor. Bu biraz abartılı olabilir ve sizin suçu olarak görmem, neden yolcu kendi ekranına ihtiyaç duysun ki?

Ekranın parmak izleri için bir temizlik kabusu olsa da, ekran gerçekten güzel Yolcu, kendi ekranını kullanarak müzik değiştirebilir, navigasyon girişi yapabilir ve YouTube ve TikTok gibi üçüncü parti uygulamaları kullanabilir, sürücünün dikkatini dağıtmamak için sürücünün açısından yalıtılmış. Ancak bu yalıtım nedeniyle, bir dezavantaj da şoförün, sürüş müziğini rahatlatıcı bir şeyden sıkıcı ve rahatsız edici bir şeye çabucak değiştirme yeteneğinin olmaması.


 


2024 Mercedes Benz E 350 4Matic Lüks ve Teknolojide Bir Dev - 2

Mükemmel yol tutuşu

Belki de E 350'nin amblemini zenginleştiren özellik, mükemmel yol tutuşudur. Deneme aracım Mercedes'in 3.200 dolarlık Airmatic hava süspansiyonuna sahipti maalesef bunu konvansiyonel süspansiyona sahip bir araçla karşılaştıramadım. Yine de, Los Angeles County'nin en kötü yüzeyli yollarında oldukça yumuşak bir sürüş yaptı ve konfor odaklı lüks sedan için oldukça iyi bir gövde kontrolüne sahipti. Dört tekerlekli yönlendirme sistemi, şehir içi sürüşün rahatlığını artırdı ve standart olarak tüm E Serisi modellerinde bulunuyor, bu da çok kullanıcı dostu U dönüşleri için oldukça iyiydi. Mercedes, düşük hızlarda ön tekerlek açısı için ön tekerleklerde 4.5° ve yüksek hızlarda aynı yönde 2.5° sağladığını söylüyor.

Ayrıca, dört tekerlekten çekişli E 350'yi sevdiğim dağ yollarında sürmek için bolca zaman ayırdım. Sport modunda (E Serisi için garip olsa da, izin veriyorum) bile, büyük Mercedes kesinlikle hevesle ilerliyordu, ancak aracın sakin direksiyon ve sıradan dört mevsim lastiklerine rağmen her zaman emin adımlarla ilerlediğimi hissettim. Airmatic sisteminin kendini seviyelendirmesi sayesinde, fren dalgalanması minimumdu ve frenler, performansa odaklanmayan bir araç için oldukça iyi durdurma gücüne sahipti.

Tabii ki, bu tür yaramazlıklar genel yakıt ekonomisine pek yardımcı olmadı aslında, 125 mil boyunca E 350'nin direksiyonunda ortalama 20 mpg (11.8 L/100 km) oldu. Bu, aracın EPA tarafından belirlenen 24 şehir (9.8 L/100 km), 27 karışık (8.7 L/100 km) ve 33 otoyol (7.1 L/100 km) derecelendirmesinden oldukça düşüktü. Ancak Los Angeles trafiğinde sürekli sürüş yaptım ve fırsatını bulduğumda ayağımı gazdan alamadım. Sıfırdan hızlanma, hafif hibrit sistemi sayesinde oldukça iyiydi ve 60 mph'ye sadece altı saniyenin üzerinde çıkıyordu. Otoyolda yüksek bir hızda seyahat ederken bile birçok durumda geçiş gücü eksikliği yaşanıyor.

Trafiksiz otoyol sürüşleri, Mercedes'in en yeni gelişmiş sürücü yardım teknolojilerinin denenmesi için harika bir fırsattı. Radar destekli hız sabitleyici (Distronic) oldukça düzgün çalıştı, aynı şekilde şerit takip yardımı ve direksiyon yardımı da. Sonuncusu özellikle etkileyiciydi Sabit hızlı bir şekilde orta şeritte ilerlerken, büyük E, önümdeki aracı geçmek için sola doğru bir şerit değişikliği gerçekleştirdi, Ford'un well regarded Blue Cruise teknolojisine benzer bir şey. Bu beni şaşırtmıştı, ama çok akıcı ve kendine güvenen bir şekilde gerçekleştirdi.


2024 Mercedes Benz E 350 4Matic Lüks ve Teknolojide Bir Dev - 3

Geçmişine layık

2024 Mercedes E 350 4Matic, E Serisi model ailesi için genel olarak büyük bir adım. 1.900 kg olmasına rağmen, hafif hibritle desteklenen turbo dört motoru sayesinde, 27 mpg kombinli derecesi oldukça etkileyici. Ayrıca devasa boyutlarından dolayı herhangi bir dezavantaja sahip değil dar bir park alanına sığmak zorlayıcı olabilir, ancak araç mükemmel bir şehir içi manevra kabiliyetine sahip, geniş iç mekânı ve lüks sedan hatlarıyla harika görünüyor. Teknoloji yelpazesi de oldukça iyi. Zaman zaman hızlanmada eksiklik yaşamasına rağmen ve hızlanma dört silindirli bir motor tarafından yapıldığı için bu ses kabinde duyulsa da, pek çok itirazınız olmayacak.

Yeni E Serisi'nin fiyatı 62,300 dolardan başlıyor. Bir dizi opsiyon ve 1,150 dolar teslimat ücreti sonrasında, Alpine Grey deneme aracımın fiyatı 83,400 dolara ulaştı.

 

Ülkemiz de ise ne zaman gelir kaç milyon TL olur merak konusu.

Eğer en güncel teknoloji haberleri, otomotiv dünyasından gelişmeler ve ürün incelemeleri gibi konularda daha fazla içerik okumak istiyorsanız, bizi takip etmeyi unutmayın!


2024 Mercedes Benz E 350 4Matic Lüks ve Teknolojide Bir Dev - 4

Zihinsel Becerilerinizi Geliştiren Puzzle Oyunları

Fatma ÖZTÜRK

iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT